17 Ağustos 2010 Salı

Thirsty Moon - You'll Never Come Back

Çıkayım dedim ortaya artık. Orta Anadolu’nun kavurucu güneşini bahane etmeden biraz da albüm eklemediğim sürenin uzunluğundan dolayı özür dileyerek yapmam gerekeni yapıyor ve yeni bir albüm tanıtıyorum. Şunu da belirteyim, Yonçin’in büyük emekleri sayesinde blogtaki linkler en az benim kadar yaşıyor. Blog kanlansın, canına can katsın isteyen ben de size Thirsty Moon’u sunuyorum.
Thirsty Moon, 70’lerin başında progressive jazz-rock yapan Bremen kökenli bir alman grubu. Müziklerinde ara ara vokale rastlansa da ağırlıklı olarak enstrümantal bir tarzı benimsemişler. Dönemin diğer alman grupları gibi tabiri caizse oldukça “jazzy” müzik yapıyorlar. Yer yer dinamik, yer yer asude duygulara gark eden bir müzikle karşı karşıya bırakıyorlar bizi.
You’ll Never Come Back’ten bahsetmek gerekirse (ki gerekir amaç bu zaten) grubun ikinci ve en başarılı albümlerinden biri. Albümdeki şarkılar uzun ve oldukça değişken ritimli, sizi ters köşeye yatırabiliyor zaman zaman. Üflemeli çalgıların ağırlıklı olması benim gibi adamları sevindirir diye düşünüyorum. Kişisel favorim albümün adını aldığı “You’ll never come back”. Oldukça sakin başlayıp yavaş yavaş açılan sonlara doğru patlama yapan ve size de yaptıran bir şarkı.
Thirsty Moon’a ve onların güzide albümleri “You’ll never come back”e mesai harcamaya değecektir. Ay’ı susuz bırakmayın, kendinizi de tabii.


THIRSTY MOON


Jürgen Drogies / gitar, perküsyon
Norbert Drogies/ davul
Michael Kobs / klavye
Harald Konietzko / bas, akustik gitar, vokal
Erwin Noack / perküsyon
Willi Pape / üflemeli çalgılar


You’ll Never Come Back:


1. I See You (7:18)
2. Trash Man (14:27)
3. Tune In (5:00)
4. You'll Never Come Back (12:34)
5. Das Fest Der Völker (5:05)

4 yorum:

Jamais dedi ki...

http://www.mediafire.com/?uau43g8vlo3tduu

yonçin dedi ki...

dönüşüm muhteşem olacak ulenn deyip thirsty moon eklemen muhteşem oldu valla.yakıştı.hakikaten almanların en kaliteli gruplarından biri thirsty moon.bi iş yaparken, yazarken,çizerken dinlenecek bir gurup değil,kafayı öyle bir uçuruyorlar,müziklerine yoğunlaştırıyorlarki ahanda şu anda olduğu gibi 20 dakika oldu halen yazamıyom iki kelime yazıyı:))benim favorim daha şimdi biten parça trash man.kafa bırakmadı ....ına koyim.adıma söyledin güzel söz içinde teşekkürler,ya ben o ölülerin 62 tane olduğunu baştan bilseydim kıçımı kaldırıp yaparmıydım sanıyosun,karşıma teker teker çıktıklarından tongaya geldim:))

Jamais dedi ki...

trash manin ben de hastasıyım,çok boyutlu, uçuruyo adamı hakkaten... benim linkleri bile yenilemişsin,eyvallah.. ama o onelinerdaki lavuk canımı sıktı açıkçası...haftasonu bomba geliyo asıl(buraya yazayım ki mecbur kalayım ehehe)

yonçin dedi ki...

ee bu laftan sonra eklemezsende zaten vay haline,şimdiden merak ettim sağlam bişey gelecek belliki:)