7 Ekim 2010 Perşembe

Atlee - Flying Ahead (1970)

70'li yılların Krautrock ve Progressive rock ayaklanmalarını bir kenara bırakırsak geriye Amerika'dan çıkma psychedelic ve hard rock hareketleri kalır. Genel olarak fazla uzun ömürlü olmayan (tek albümle yetinmek gibi bi alışkanlıkları vardır) grupların oluşturduğu bu kuşakta yakınen bildiğimiz bir dolu grup olmakla birlikte ismini belki de hiç duymadığımız ama yaptıkları işin hakkını sonuna kadar verenler de vardır. Atlee'yi her iki gruba da dahil edebiliriz. Bilenlerin çok iyi bildiği, bilmeyenlerinse gerçekten farkına varamadığı bir zevktir Atlee. Esasen Atlee Yeager isimli bassist ve vokalistin bireysel projesi olarak bile sayılabilecek Flying Ahead'de Yeager'ın öne çıkması beklenirken albümde çalan diğer elemanlar bu işin grup işi olduğunu göstermek istercesine kendilerinden vererek çalarlar. Yeager vokali elbette öne çıkmaktadır ama gitar ve klavye hiç de azımsanmayacak derecede kalitelidir. Dönemi düşünürsek hard rock yapıyor olsalar da blues ve psychedelic etkileri görülmektedir.

Rip you Up, Swamp Rhythm, Dirty Old Man ve Dirty Sheets favoriler. Diğerlerini de es geçmemek lazım tabi, hemen hepsi üst düzeye yakın parçalar.

ATLEE

Atlee Yeager - Vokal, Bass
Michael Stevens - Gitar, Vokal
Bruce Schaffer - Klavye, Vokal
Don Francisco - Davul, Vokal

FLYING AHEAD

01.Rip You Up 4:21
02.Swamp Rhythm 3:51
03.Painted Ladies 4:05
04.Jesus People 5:06
05.Let's Make Love 5:58
06.Will We get Together 2:53
07.Dirty Old Man 5:19
08.Ain't That the Way 3:40
09Dirty Sheets 4:01

4 yorum:

Adsız dedi ki...

http://hotfile.com/dl/74360689/1a2965a/atl1970.rar.html

iban dedi ki...

I just found you blog and I added you to my friend list on my blog. Please come and see my blog and if you like it, please add me to your friend list. Thanks

http://psychedelicbaby.blogspot.com/

vansen dedi ki...

Hello. Thanx for all great music!

sheeponships dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.